De la Piața Victoriei la Cugir, contra noii legi a salarizării

Sindicalistii Sanitas din toata țara protesteaza la București

Miercuri, 3 iunie 2026, politicile de austeritate și inechitățile caracteristice guvernării încă în funcție au produs, în cele din urmă, o ripostă sincronizată a lucrătorilor din sectorul public și industria de stat.  Am asistat la o sincronizare nu tocmai frecventă a manifestațiilor sindicale în România. Mii și mii de muncitori sindicalizați din sănătate au ieșit … Citește mai mult